Nurcihan Bilgin Akaltun

Nurcihan-Bilgin Gayrimenkul Danışmanı

Nurcihan Bilgin Akaltun

Gayrimenkul Danışmanı |

1993 yılında Bursa Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü 1997 yılında tamamladım. 6 yıl Olay Televizyonu Haber Merkezinde Haber Yönetmeni olarak çalıştım. Bu süre içinde kısa bir dönem haber spikerliği tecrübem oldu.

2003 yılında dil eğitimi için Avustralya’ya gittim. Sydney TAFE Kolejinde 2 yıla yakın dil eğitimi aldım. Emlak sektörüne ilgim burada başladı. Gayrimenkul Danışmanlığı’nın ne kadar önemli ve saygın bir meslek olduğu düşünerek Türkiye’ye döndüğümde bu alanda eğitim almak istedim. Ancak o yıllarda Türkiye’de gayrimenkul danışmanlığı  henüz kuralları ve profesyonel temelleri oturmamış bir sektör olduğundan kariyerime kurumsal bir şirket olan Kariyer.net’de  devam ettim. 12 yıl Güney Marmara Özel Müşteriler Yöneticisi olarak Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Uşak ve Çanakkale bölgelerinde birçok kurumsal firmanın personel istihdam sürecine destek oldum.

Bu süre içinde Gayrimenkul sektöründeki değişiklikleri sürekli takip ettim. Türkiye’de de sektörün öneminin fark edildiğini ve resmi merciler tarafından yasal süreçlerle ilgili çalışmaların yoğunlaştığını gördüm. Gayrimenkul sektörünün benim gibi hizmet sektöründe tecrübeli ve insan iletişiminde başarılı bir danışmana ihtiyaç duyduğunu düşünerek 2017 yılında uzun süredir ilgi duyduğum bu sektöre geçiş yapma kararı aldım.

22 yıllık iş hayatımda sektör değiştirme kararımı uygulamaya geçmem ne kadar zor olduysa, bir parçası olacağım ekibi seçmek de bir o kadar zor oldu. Yıllarca insanların güvenini zedeleyen bir sektörde güvenilir bir ekip aradım. 1 yıla yakın Bursa’daki Gayrimenkul firmaları ile görüşmeler yaptım.

Kısacası  ‘Bu işte mutluluk var ‘sloganıyla hizmet vererek insanların hayallerini gerçekleştiren Elfi ailesinin bir parçası olmam tesadüf değil.

2 yıldır üst üste Türkiye 1.’liği ile başarısını tescilleyen Realtyworld Elfi ‘de benim uzmanlık alanım VİLLA…

Villa arıyorsanız mutlaka görüşelim…

 

İletişim Nurcihan Bilgin Akaltun

Adresim

Address: 23 Nisan Mah. Köroğlu Cad. Beydağ Sitesi No: 1A - Nilüfer / Bursa .

Customer Review